İşyerinde Son Haftam

Uzun zamandır Blog sayfalarına girişin mahkeme kararı ile engellenmesi yüzünden yazı yazamamıştım. Sevgili eşim Defne için ayrı bir domain aldı ve blog sitemdeki tüm yazıları buraya taşıdı. Artık kaldığım yerden devam edebilirim :)

Dün itibariyle 35 haftalık olduk. Bu hafta işyerindeki son haftam, kısmetse Cuma günü doğum iznine ayrılacağım. 37. haftaya kadar beklemek istemedim. Zaten kızım 38. haftada gelecekmiş gibi geliyor bana, tabii bu tamamiyle psikolojik olabilir. Bu aralar o kadar hareketli ki… bir de sürekli hıçkırık tutuyor miniğimi… 34 hafta muayenesinde NST ye bağladılar, herşey normal görünüyordu. Kuzucuk 2700 gr olmuştu, bütün ölçüleriyle gelişimi 2 hafta önde gidiyordu. Doktorumuz fazla şişmanlatma diyor ama ben beslenmeme dikkat etmekten başka birşey yapmıyorum. Yediklerim ona yarıyor sanırım…Bu cumartesi tekrar kontrolümüz var. Bu haftadan sonra haftalık olarak kontrollere devam edeceğiz. Doğum artık iyice yaklaştı. Son kontrolümüzde eşimle Memorial daki doğum paketleri ile ilgili de detaylı bilgi aldık. Doğumu kesin olarak orada yapmayı planladık.

Blog a yazamadığım zaman içerisinde Defne nin mobilyaları geldi, kuruldu. Şirin mi şirin pembe-beyaz bir oda oldu. Eşyalarını yerleştirdikten sonra resimlerini de paylaşacağım. Şimdi giysilerini yıkayıp yerleştirmek kaldı, onu da izne ayrıldığım önümüzdeki haftadan itibaren Hicran ile birlikte yapıyor olacağız. Ve de doğum çantamı biran önce hazırlamam gerekiyor. Karnım iyice büyüdüğü ve ağırlaştığı için mağaza mağaza dolaşmak zor olduğundan Internet üzerinden lohusa pijama, gecelik satan siteleri araştırmıştım. www.pijamadunyasi.com sitesinden 2 takım sabahlıklı gecelik, 2 takım pijama takım siparişi verdim. Ankara da bir mağaza burası.. sipariş verdiğimin ertesi günü elime geçti ürünler. Çok kaliteli, modellerini de çok beğendim. Sabahlıkları uzun ve kullanışlı, herkese tavsiye ederim. Gecelik takımlarını yıkayıp hastane için bavula yerleştireceğim.

Internet den alışveriş konusunda keşfettiğim diğer bir site www.kendibahcemden.com
Maalesef bizim gibi merkezden uzak site hayatı süren insanların en büyük problemlerinden biri gıda alışverişi. Çoğunlukla pazar yerine Migros, Carrefour, Real gibi büyük perakende mağazalarından alışveriş yapmak zorunda kalıyoruz. Hamilelikte gıda konularında daha bir önem verir oldum. Internet te organik alışveriş sitelerini karıştırırken Antalya daki bir çiftçinin Internet üzerinden kendi bahçesindeki ürünleri sattığını gördüm. Denemek için ilk siparişimi verdim. Siparişlerim 2 gün sonra elime kasalar içinde şeffaf poşetlere yerleştirilmiş şekilde geçti. Bezelyenin, terenin, rokanın, semizotunun tazeliğini anlatamam. Hiçbirşey birbirini ezmeyecek şekilde yerleştirilmişti. Oldukça memnun kaldım. Haftanın 2 günü Salı ve Cumartesi özel indirimler oluyor. Bundan sonra sebze-meyve alışverişimi buradan yapmayı planlıyorum.

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.